Nemzetközi Programbizottság

 

Szöllősi-Nagy András

a Programbizottság társelnöke, Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete, Kőszeg

 

Benedito Braga 

a Programbizottság társelnöke, a Víz Világtanács elnöke

 

 

A Nemzetközi Programbizottság tagjai

Mahmud Abu Zeid 

elnök, Arab Vízügyi Tanács 

 

Akinwumi A. Adesina

elnök, Afrikai Fejlesztési Bank

 

Charafat Afilal

miniszteri megbízott, Energiaügyi, Bányászati, Vízügyi és Környezetvédelmi Minisztérium, Marokkói Királyság

 

Ahmad Mohamad Ali Al Madani

elnök, Iszlám Fejlesztési Bank

 

Aziza Akhmouch  

a Vízkormányzás Program vezetője, Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD)

 

Baranyai Gábor

miniszteri biztos, Igazságügyi Minisztérium

 

Zeneemyadar Batbayar

a Mongol Vízügyi Hatóság korábbi igazgatója

 

Francesca Bernardini

az ENSZ Európai Gazdasági Bizottság Vízügyi Egyezményének titkára

 

Anik Bhaduri 

igazgató, Fenntartható Vízügyi Jövő Program

 

Bogárdi János

professzor, Bonni Egyetem

 

Jose Carrera                        

társadalmi fejlődésért felelős elnökhelyettes, Latin-amerikai Fejlesztési Bank

 

Chen Lei 

vízügyi miniszter, Kínai Népköztársaság

 

Christian Friis Bach

felsővezetői személyi titkár, ENSZ Európai Gazdasági Bizottság

 

Johan Gely

programvezető, Fejlődésért és Együttműködésért  Felelős Ügynökség, Globális  Vízügyi Kezdeményezés,  Svájci Szövetségi Külügyi Hivatal

 

Jerome Delli Priscoli

elnök, Technikai Bizottság, Global Water Partnership

 

Themba Gumbo

igazgató, Cap-Net

 

Torgny Holmgren

ügyvezető igazgató, Stockholmi Nemzetközi Vízügyi Intézet

 

Torkil Jønch Clausen           

vezető tanácsadó, DHI Csoport

 

Joó István                             

miniszteri biztos, Külgazdasági és Külügyminisztérium

 

Józsa János                          

rektor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

 

Pavel Kabat

ügyvezető igazgató, Alkalmazott Rendszerelemző Nemzetközi Intézet

 

Kling Zoltán

főosztályvezető, Vízügyi Koordinációs Főosztály, Belügyminisztérium

 

Toshio Koike                        

igazgató, Vízügyi Veszély és Kockázat Menedzsment Nemzetközi Központja (ICHARM)

 

Nikolay Kosov 

a Nemzetközi Beruházási Bank igazgatósági tanács elnöke, Nemzetközi Beruházási Bank

 

Kőrösi Csaba                       

igazgató, Környezeti Fenntarthatóság Igazgatósága, Köztársasági Elnöki Hivatal

 

Deane McKinney                  

professzor, Austini Texasi Egyetem

 

Jack Moss                            

ügyvezető igazgató, Aquafed

 

Ney Maranhão 

igazgató, Nemzeti Vízgazdálkodási Hivatal, Brazília

 

Abdin Salih                           

professzor, Kartúmi Egyetem

 

Prithvi Raj Singh                 

megbízott képviselő, Jal Bhagirati Alapítvány

 

Somlyódy László

professzor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja

 

Thomas Stratenwerth

osztályvezető, Szövetségi Környezetvédelmi Minisztérium, Németország

 

Bai Mass Taal                      

főtitkár, Afrikai Vízügyi Miniszterek Tanácsa (AMCOW)

 

Stefan Uhlenbrook               

UNESCO World Water Assessment Programme

 

Olçay Ünver                          

igazgatóhelyettes, Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) – Föld és Víz Részleg

 

Robert Varady                     

professzor, Arizonai Egyetem

 

Charles Vörösmarty

professzor, New York-i Városi Egyetem 

 

Lesha Witmer                      

az Igazgatási Bizottság tagja, Nők a Vízért Együttműködés

 

 

 

A Nemzetközi Programbizottság titkárai   

Heincz Balázs

vízkoordinátor, Külgazdasági és Külügyminisztérium

 

Joshua Newton                     

titkár, Víz Világtanács

 

 

Szövegező Munkacsoport

 

Szöllősi-Nagy András          

a Szövegező Munkacsoport elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia tagja

 

 

A Szövegező Munkacsoport tagjai

Aziza Akmouch                    

a Vízkormányzás Program vezetője, Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD)

 

Baranyai Gábor                   

miniszteri biztos, Igazságügyi Minisztérium

 

Anik Bhaduri            

igazgató, Fenntartható Vízügyi Jövő Program

 

Francesca Bernardini          

az ENSZ Európai Gazdasági Bizottság Vízügyi Egyezményének titkára

 

Bogárdi János                      

professzor, Bonni Egyetem

 

Jerome Delli Priscoli           

elnök, Technikai Bizottság, Global Water Partnership

 

Johan Gely                           

programvezető, Fejlődésért és Együttműködésért  Felelős Ügynökség, Globális  Vízügyi Kezdeményezés,  Svájci Szövetségi Külügyi Hivatal

 

Toshio Koike                        

igazgató, Vízügyi Veszély és Kockázat Menedzsment Nemzetközi Központja (ICHARM)

 

Kőrösi Csaba                        

igazgató, Környezeti Fenntarthatóság Igazgatósága, Köztársasági Elnöki Hivatal

 

Ney Maranhão                

igazgató, Nemzeti Vízgazdálkodási Hivatal, Brazília

 

Jack Moss                            

ügyvezető igazgató, Aquafed

 

Szöllősi-Nagy András          

a Nemzetközi Programbizottság elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia tagja

 

Stefan Uhlenbrook               

UNESCO World Water Assessment Programme

 

Olçay Ünver                          

igazgatóhelyettes, Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) – Föld és Víz Részleg

 

Lesha Witmer                      

az Irányító Testület tagja, Nők a Vízért Együttműködés

 

Pavel Kabat

ügyvezető igazgató, Alkalmazott Rendszerelemző Nemzetközi Intézet

 

Thomas Stratenwerth
Head of Division
"General, Fundamental, International and European Aspects of Water Management" 

 

 

A Szövegező Munkacsoport titkárai

Heincz Balázs                      

vízkoordinátor, Külgazdasági és Külügyminisztérium

 

Joshua Newton                     

titkár, Víz Világtanács